فارسی     English

زیره ایران

iran cumin seed

ارتباط با مشتریان

انواع بسته بندی

خدمات الکترونیک

صادرات

درباره ما

شرکت کشت و صنعت زیره و زعفران ایرانیان

( سهامی خاص )

شرکت کشت و صنعت زیره و زعفران ایرانیان اولین و بزرگترین واحد سورتینگ و بسته بندی، بارانداز گیاهان دارویی و خط تولید فوق مجهز انواع عصاره های گیاهان دارویی در عرصه بین المللی می باشد.
این شرکت ( تحت برند های صادراتی معتبر از جمله : زعفران ایران، پگاه زعفران،زیره ایران، زیره طلای سبز، Med Plant Plus)، با رعایت اصول فنی کاشت، داشت و برداشت، بهره گیری از دانش هئیت های علمی دانشگاه ها و متخصصین مجرّب، دپارتمان تحقیق، توسعه و آزمایشگاه، تولیدکننده محصولات مطابق با استاندارد های جهانی می باشد.
با بیش از نیم قرن تجربه بصورت تخصصی در زمینه فرآوری و عرضه زعفران، زیره و خشکبار در حال گسترش فعالیتمان در حوزه گیاهان دارویی هستیم.

بیشتر بخوانید ...

به ­دنبال تعهدمان در ارایه کیفیت برتر، زعفران را به روش انجمادی (freeze dry)، تحت خلأ (vacuum dry) و هوای داغ (hot air) خشک می نمائیم. زعفران خشک شده به روش انجمادی دارای قدرت رنگ دهی بیشتر و رنگ شفاف تر و شاداب تر، حلالیت بهتر و بافت دست نخورده و حجم بیشتر می باشد و می تواند برای مدت های طولانی خواص فیزیکوشیمیائی خود را حفظ نماید. علاوه بر این، تیم تحقیق و توسعه ما با یک حرکت بنیادی اقدام به راه اندازی خط تولید عصاره، عصاره خشک شده، اسانس زعفران، اسانس زیره و روغن های زعفرانی نموده است. این شرکت به عنوان یک شرکت پیشرو در صنعت زیره و زعفران، محصولات خود را به اقصی نقاط جهان صادر می نماید و با افزایش توانایی­ها و میزان تولید به دنبال توسعه بازار می باشد. قابل ذکر است که این شرکت مجهز به آزمایشگاه اکرودیته، تونل انجماد، سردخانه 400 تنی  دو مداره و خطوط بسته بندی مناسب می باشد. با توجه به توانمندی های موجود، این شرکت دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نشان ملّی استاندارد می باشد. این شرکت افتخار به اخذ عنوان قهرمان تولید از سازمان جهاد کشاورزی را داشته است.

"کیفیت اتفاقی نیست"

محصولات تولیدی شرکت

زيره

زيره بوجاري شده: اين محصول عبارت از زيره ي بوجاري شده (با خلوص 99%) است. اين محصول طبق استاندارد جهانی زيره ارايه مي گردد.

 محصولات جانبي

1-پودر زيره: اين محصول عبارت از زيره ي بوجاري شده آسياب شده است. بسته به نياز مشتري، اندازه ي ذرات در پودر زيره ي توليد شده قابل تغيير است. اين محصول، طبق استاندارد زيره ارايه مي گردد.

2-عصاره ي خشك شده : اين محصول مواد محلول در آب زيره و ذرات با قطر كوچك آن مي باشد كه خشك شده است. این محصول از حلالیت خوبی برخوردار می باشد.

3-اسانس روغني : اين محصول روغن همراه با تركيبات معطره ي زيره است كه تغليظ شده است.  غلظت اين محصول بسته به نياز مشتري مي تواند متغيير باشد.

زعفران

در خشک کردن با روش انجمادی، زعفران در سینی های مخصوص گذاشته شده و برای انبار شدن و رسیدن به دمای دلخواه جهت آماده سازی برای دستگاه فریزدرای، داخل سردخانه قرار می گیرد. بعد از رسیدن به شرایط دلخواه، سینی های حاوی زعفران داخل دستگاه قرار گرفته و بعد از زمان مشخص محصول آماده می شود که از خواص این محصولِ منحصر به فرد می توان به قدرت رنگ دهی بیشتر و رنگ شفاف تر و شاداب تر، حلالیت بهتر و بافت دست نخورده و حجم بیشتر اشاره نمود. همچنين، در طول فرآيند خشک کردن، تركيبات مؤثره ي زعفران بيشتر حفظ مي شوند. این نوع زعفران می تواند برای مدت های طولانی خواص فیزیکوشیمیایی خود را حفظ نماید. از مزایای دیگر این زعفران آزاد سازی تدریجی عطر و طعم است.

در روش هوای داغ، زعفران جدا شده در سینی های مشبک خاص برای انتقال به خشک کن قرار می گیرد و خشک شدن برای مدت زمان معین صورت می گیرد. در این روش تمامی خواص فیزیکوشیمیایی شبیه رنگ (کروسین)، عطر (سافرانال)، مزه (پیکروکروسین) و بافت زعفران حفظ می شود.

در روش تحت خلأ، خشک کردن تحت حرارت ملایم در حضور خلأ انجام می شود. در این روش رنگ طبیعی، مزه، بو و بافت زعفران کاملاً حفظ می گردد.

محصولات جانبي

1- پودر زعفران: اين محصول، از دو ماده ي اوليه ي زعفران معمولي و زعفران خشك شده در انجماد به دست مي آيد . وي‍ژگي هاي اين محصول مطابق با استاندارد ملي پودر زعفران است.

2- عصاره ي زعفران: اين محصول با توجه به نياز مشتريان و غلظت مورد نياز آن ها تهيه مي گردد.در حقيقت اين محصول محلول صاف شده ي عصاره ي آبي زعفران است.

3- پودر آماده: اين محصول عصاره ي خشك شده ي انجمادي مواد محلول در آب زعفران است كه  به تازگي در اين شركت توليد شده است. اين پودر كه از شدت رنگ بالايي برخوردار مي باشد و با توجه  به درخواست مشتري مي تواند با مواد پركننده ي مجاز تعديل گردد.

4- اسانس زعفران: اين محصول، مواد عطري جدا شده از زعفران است كه بسته به نياز مشتري مي تواند خالص سازي گردد.

بسته بندی محصولات تولیدی

  اين شركت علاوه بر بسته بندي هاي موجود خود، توانايي عرضه زعفران را با توجه به نوع بسته بندي مورد نظر مشتري دارد. درحال حاضر در این شرکت بسته بندی زعفران را در ظروف پلی کریستال و قوطی خاتم تا 1/0 گرم بسته به نوع بسته بندی انجام می گردد. همچنین برای زیره بوجاری شده ، بسته بندی در کیسه های  25 و 55 کیلوگرمی استاندارد (پلی پروپیلن وجوت) و در مقادیر پایین بسته به درخواست مشتریان بسته بندی در ظروف پلی کریستال ارایه می گردد.

آزمایشگاه

شرکت کشت و صنعت زیره و زعفران ایرانیان، دارای مجهزترین آزمایشگاه کنترل کیفیت زعفران و زیره می باشد.از سال 1378 دارای نشان آزمایشگاه اکرودیته زعفران از طرف اداره استاندارد گردیده است و همچنین در سال 1387 در زمینه زیره نیز نشان اکرودیته را دریافت نموده و تا امروز در این زمینه ها فعالیت می نماید.

کنترل کیفیت زعفران بر اساس استاندارد 3632 ISO که شامل کلیه ویژگی ها و درجه بندی زعفران می باشد، انجام می گیرد. آزمایشگاه فیزیکوشیمیایی شرکت زیره و زعفران ایران، براساس این استاندارد مواردی چون میزان رطوبت و خاکستر کل و نامحلول در اسید، عصاره، درصد جرمی بقایای گل و مواد خارجی و فیبر خام را اندازه گیری  می نماید. همچنین با دستگاه اسپکتروفتومتری در طول موج های 257، 330 و 440  نانومتر به ترتیب میزان پیکروکروسین (عامل طعم تلخ زعفران)،  سافرانال (عامل آروما)، و کروسین (عامل رنگ) اندازه گیری می شود. شناسایی و  بررسی رنگ های افزودنی به زعفران با روش T.L.C  یکی از مهمترین آزمایشات شیمیایی بر روی زعفران می باشد. آزمونهای میکروبی نیز برای کنترل عدم آلودگی و اطمینان از محصول در مراحل تولید، حین فرآیند بسته بندی و بعد از آن انجام می گیرد.

در زمینه زیره نیز آزمایشات براساس استاندارد شماره 14 انجام می گیرد و مواردی چون رطوبت، خاکستر کل و خاکستر نامحلول در اسید، روغن فرّار برحسب میلی لیتر و درصد جرمی مواد خارجی، زیره سیاه شده و دانه های شکسته اندازه گیری می شود.

+تلفن: 36669851/2(51)98

+فکس: 36652532(51)98

 info@irancuminseedco.com :ایمیل

تماس با ما

آدرس : ایران، مشهد، بزرگراه پیامبراعظم، بین پیامبر اعظم 67 و 69، کارخانه زیره و زعفران ایران

آدرس : ایران، مشهد، بزرگراه پیامبراعظم، بین پیامبر اعظم 67 و 69، کارخانه زیره و زعفران ایران

 

cumin